• USD 6,8750
  • EURO 7,7563
  • ALTIN 395.67
GERİ
Ziraat Bankası, Halkbank Ve Vakıfbank İnşaat Sektörü İçin Yeni Kredi Destek Paketi Hazırlıyor!
21.10.2019  13:27Ekonomide yaşanan sıkıntılı günlerde her zaman elini taşın altına koymaktan çekinmeyen kamu bankaları tarafından yeni bir kredi destek paketi hazırlandığı açıklandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından reel sektörü desteklemek amacı ile yeni kredi paketi müjdesi geldi! İstihdama destek kredisi Bakan Berat Albayrak tarafından açıklanacak... 

Uzun süredir sıkıntılı bir dönemden geçen inşaat sektörü başta olmak üzere belirli sektörler için kamu bankaları tarafından kredi destek paketi hazırlandığı açıklandı.  

10 ve Üzerinde İşçi Çalıştıran Firmalara Düşük Faizli Kredi Müjdesi Gelecek!  

Haber ajansları tarafından geçilen ilk bilgilere göre devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından belirlenen sekörlerde yer alan firmalara 10 ve daha fazla işçi çalıştırmaları şartı ile kredi desteği sağlanacak. 

Kredi paketinde piyasa koşullarının çok daha altında olan düşük faiz ve uzun vade avantajları sunulacak.  

İnşaat Sektörü Paket İçerisinde Yer Alacak 

Uzun süredir daralan ekonomi ve düşen konut satış rakamları ile tasarruf tedbirlerine takılan inşaat projeleri nedeniyle zor günler geçiren inşaat sektörü paket kapsamına girdi.  

İnşaat sektörünün yanı sıra emek yoğunluklu olan sektörler arasında yer alan turizm sektörü, ayakkabıcılık sektörü ve tekstil sektörü de düşük faizli kredi paketlerinden yararlanma imkanı elde edecek.  

İstihdama Destek Kredisi Paketini Bakan Albayrak Açıklayacak 

Söz konusu paket istihdama destek kredisi adı ile önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanacak. Kaynak: Emlak365
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
34,559 Kişi

Toplam Talep
2,410 Adet

Toplam Tonaj
123049 Ton