• USD 6,8751
  • EURO 7,8072
  • ALTIN 0.00
GERİ
Sanayi Bakanı Varank Tan Kobilere Sağlanan Kredi De Faiz İndirimi Müjdesi
20.11.2019  09:39Sanayi Bakanı Mustafa Varank ekonomi gündemine dair yapmış olduğu açıklamasında KOBİ`lere kredi faiz indirimi müjdesi verdi. Bakan Varank faiz açıklamasında 175 baz puan indirim olduğunu duyurdu. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni`ne katıldı. 

ATO Congresium`da gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ekonomi gündemine ilişkin konuları ele alan Mustafa Varank, KOBİ Finansman detaylarına dair yapılan yeni düzenlemeleri açıkladı.  

KOBİ`LERE FAİZ İNDİRİMİ MÜJDESİ

Mustafa Varank yeni düzenleme konusuna ilişkin açıklamalarında Kredi Garanti Fonu ile imzaladıkları protokole dair değerlendirmelerde bulundu. Bu çerçeveede yeni programda meydana gelen değişiklikler hakkında bilgi veren Bakan Varank, KOSGEB`in girişimcilik desteklerinden yararlanan ya da yararlanmayı planlayan geleneksel girişimcilere 50 bin liraya kadar, stratejik ve öncelikli sektörlerdeki işletmelere de 500 bin liraya kadar kredi finansman desteği sağlandığını açıkladı. 

KOBİ`lerin finansmanlara daha kolay erişiminin sağlanması adına yapılan değişikleri de hatırlatan Bakan Varank, fimaların lehine olan bu değişiklikleri şu sözlerle duyurdu. 

 "KOSGEB, bankalarla yaptığı yeni anlaşmayla Finansman Destek Programı`nda faiz oranlarını aşağı yönlü revize ederek 175 baz puanlık bir indirim yaptı. Kredi kullanan KOBİ`ler, bu revizyonla birlikte artık 15 bin liraya kadar daha az maliyetli finansman kullanabilecekler." ,

Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
34,614 Kişi

Toplam Talep
2,459 Adet

Toplam Tonaj
126402 Ton