• USD 15,9731
  • EURO 16,7979
  • ALTIN 0.00
GERİ
Kuzeybatı Avrupa`da inşaat demiri tereddütle yükseliyor
21.01.2022  11:14Piyasa kaynakları Kallanish`e verdiği demeçte, Almanya ve Benelüks`teki inşaat demiri fabrikaları Aralık ayında olduğundan daha yüksek fiyatlar talep ediyor ve 600 € / ton (681 $) taban fiyatı hedef işareti olarak görülüyor. İş, kaynakların bu seviyeyi ödemeye hazır olup olmadığını söylemek için henüz çok durgundu.

Aralık ayında, anlaşmalar 570 € / t taban fiyatıyla zirveye ulaştı ve bu da 265 € `luk ekstra büyüklüğün 835 € / t`ye ulaşmasına neden oldu. Takip eden aylarda çeşitli bükücülerin stoklarını doldurdukları bildirildi. Bu nedenle, Ocak ayında çok az anlaşma olacak gibi görünüyor ve merkezi bir Alman hisse sahibi, “insanların daha yüksek teklifleri ödeyip ödemediği görülecektir” diyor.

Aslında, mills çok fazla emir almak bile istemeyebilir diye düşünüyor. ”Şu anda oldukça kullanılıyorlar, ayrıca bazı başgösteren konular, özellikle ulaşım sıkıntısı konusunda güvensizler" diye devam ediyor. Navlun maliyetleri arttı ve özellikle yabancı nakliyeciler, en son koronavirüs dalgasıyla mücadele etmek için uygulanan kısıtlamalar nedeniyle sınır geçiş işlerinden kaçınıyorlar. ”Görünüşe göre, kendi ülkelerinde de yeterli siparişleri var" diye açıklıyor.

Fransa ve İtalya`ya baktığımızda, oradaki değirmenler Alman seviyelerine yakın fiyatlar talep ediyorlar, ki bu alışılmadık bir durum. Her iki ülke de, muhtemelen Arcelormittal`in 100 € `luk artış açıklamasıyla desteklenen 50 € veya daha fazla artış gördü. Ancak grubun Almanya`da inşaat demiri üretimi yok, bu da Alman fabrikalarının zamlarının daha mütevazı kalacağı anlamına geliyor.

Kaynak : Kallanish.com
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
51,437 Kişi

Toplam Talep
6,806 Adet

Toplam Tonaj
352238 Ton