• USD 6,8751
  • EURO 7,8072
  • ALTIN 0.00
GERİ
Japon Çelik Üreticisi Jfe, Çinli Sgısın Yarısını 98.2 Milyar Dolara Alıyor
20.11.2019  15:46Japon JFE Holdings, Çinli çubuk çelik üreticisi Guangdong Shaoguan Iron and Steel Songshan (SGIS) şirketinin yüzde 50`sini 98.2 milyar dolara satın almak üzere anlaştı

Japonya merkezli çelik şirketi JFE Holdings, Çin`in en büyük çelik şirketi BaoWu Steel Group Corporation Limited ile, şirketin yan kuruluşu, çubuk çelik üreticisi Guangdong Shaoguan Iron and Steel Songshan (SGIS) şirketinin yüzde 50`sini almak üzere anlaştı.
JFE Holdings`den yapılan açıklamaya göre, toplam 98.2 milyar doları bulması beklenen satın alma işleminin Mart ayı sonunda tamamlanması öngörülüyor.

YENİ TESİS KURULACAK

Şirketin açıklamasında, Japon şirketin yatırımıyla kurulacak yeni çelik tesisinin yılda 1.1 milyon ton çubuk çelik üretim kapasiteli olacağı ve Çin`de yüksek nitelikli çelik için öngörülen istikrarlı talebin karşılanmasının hedeflendiği belirtildi.
JFE, Çin`de üretim yapan Japon otomobil üreticilerinin ihtiyaçları olan ve halen Japonya`dan gönderilen nitelikli çubuk çelikleri üretmeyi planlıyor. JFE, bu yatırım ile Çin`de üretim yapan ilk Japon çelik şirketi olacak.Kaynak: HaberTürk
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
34,613 Kişi

Toplam Talep
2,455 Adet

Toplam Tonaj
126308 Ton