ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Yorumlar

GuncelDemir   03.06.2019  13:07

Danıştay`ın TMMOB Şehir Plancıları Odası`nın açtığı davalar sonucunda Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği`nin bazı maddeleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı almasının ardından belediyelerde inşaat ruhsatı verilmesi durduruldu. Danıştaydan çıkan karar ile belediyeler ruhsat sürecini durdurunca müteahhit mağdur oldu. 01 haziran 2019`da sona erecek eski otopark yönetmeliğine göre sözleşme imzalamış olan birçok müteahhit büyük sıkıntı yaşayacaktı. Bakanlık mağduriyet yaşanmaması için yönetmeliği 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzattı. İsteyen eski yönetmeliğe, isteyen yeni yönetmeliğe göre uygulama yapabilecek” bilgisini verdi. yazının tamamı haberlerde......
Arda   03.06.2019  12:42

Ses izolasyonu ses izolasyonu tabakaları satılıyor , duvarda ve tavanda yapıştırılabilen ses izolasyon tabakalarıyla da yapılabiliyor. Maliyeti de fazla değil, dairede ses izolasyonu ve kendine ait en az 1 adet otopark evde olacak diğer özelliklerden bence daha önemli , ayrıca ses izolasyon yönetmeliği şu anda yürürlükte ve ses izolasyon projesi, su yalıtım projesi olmayan inşaat projesine belediyeler ruhsat vermiyor diye biliyorum. Ayrıca yapılan konut projesi artık engellilere de uygun yapılacak , yoksa belediyeler engellilere uygun olmayan projelere ruhsat vermeyecek. İyi bayramlar.
İnşaat A.Ş   03.06.2019  09:39

Demir fiyatlarındaki dalgalanmalar ve girdi maliyetleri bizi olumsuz etkiliyor. Bu bu düzen nerden kırılacak bakalım.
Vinnie terranova    03.06.2019  06:02

Yeni yönetmenlik sizce ne zaman yayınlanır?ve sonuç ne olur..
Mza   03.06.2019  01:10

Hala her daireye bir otopark diyorsunuz da. Zamanında çıkarılan imar planlarında dediğinizin mümkünatı yok. Sizin anlayacağınız şekilde söyleyelim. Binanın yoldan çekmesi 5 metre arkadan 3 metre, yan parselden çekmesi 3 metre ve diğer tarafı bitişik nizam. Ayrıca yol cephesindeki çekmeyi de otopark olarak kullanamıyorsunuz yeşil alan olacak. Gelin siz yerleştirin bakalım her daireye 1 otoparkı. Ayrıca yönetmelik dediğiniz şey 30 yıl öncesinde yapılan bir imar planını kapsaması saçma. Yeni imar planlarına getirirsin olur biter. Ki emsalli yapıdaki binalarda her daireye 1 otopark yapabiliyorsunuz hiç bir problem yok.
Turgut Altınkök   02.06.2019  22:12

Bu platform da malesef " bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla" dolmaya basladı.Son moda ses izolasyonu.Isı bir radyasyon dalgasıdır ses ise basınç dalgası.Straforlar ısı izolasyonuna fayda sağlar sese ise düz yapısı sebebiyle fayda sağlamaz çünkü ses dalgasını yapısı itibariyle kıramaz.Sesi azaltmak için piramit yapılı özel malzemeler gerekir ki kimse bunun evinin tavanına yaptırmak istemez.Sesten çok mu rahatsızsınız ya müstakil eve tasının ya da kendiniz evinizin tavanını kaplayın.Eski evlerdeki betonlarda vibratör tutulmadığından boşluklu ( ve güvensiz ) haldeydi.Bu bosluklarda sesi biraz engelliyordu şimdiki betonlarda bu bosluklardan yok ve daha iletkenler.Son olarak serbest piyasa ekonomisiyiz isteyen müteahhitlik yapabilir hariçten gazel okumak kolay buyrun yapın çapınız ve paranız yeterse.
Atillahan   02.06.2019  16:14

Son 2 yıldan önceki 78 yük müteahhit ler normalin çok üzerinde acısın bir para kazandılar bu inkarmı ediliyor.Diyelim ki 3 milyonunu inşaata yatıran 6 milyon yaptı ,sanayide kalan zarar etti,ticaret yapan 4,5 milyon yaptı.Biz bu gerçeği dile getiriyoruz.sanayide devam eden halen işçi ile faiz ile uğraşır.ticaret yapan azaltıp işine devam.inşatçılar çalışan derdi yok faize yatırdı.Bu söylediğim geneli.sende inşaat yap diyen,keşke bizde yapsaymışsız.
İsmail kavak   02.06.2019  10:23

ikibin yedi yılında taşeron lik yaparken mutahitle bir daire sahibi ne yapıyorsun ki dört kolon dört duvar bir çatı sonra dünyanın parasını istiyorsun diyen adama mutahitin cevabı buyur sen yap gelin derken kıza kolay gelirmiş dedi şimdi o sözün nekadar doğru olduğunu şu yorum yapan bazı çok bilmislere bakıyorum da daha iyi anlıyorum
Yekda yapı    02.06.2019  07:17

Ya arkadaşlar farkındamısınız toplumda müteahhitlere karşı gizli ve garib bir çekemezlik kıskançlık var.Bunu diğer iş kollarında bulamazsınız. Ben yaklaşık 26 senedir bir fiil inşaat sektörünün içinde olan birisi olarak inşaat ustalığı yaptım,inşaat malzemesi sattım, ve şimdi müteahhit yapıyorum. Dönüp geriye baktığımda şimdiki konutlar eskiye göre çok daha kaliteli ve sağlam. Burda bazı yazılanlara bakıyorum yok efendim ses geçiyormuş,yok efendim her evin otoparkı yokmuş falan filan, hepimiz 15-20 yıl önce oturduğumuz evleri hatırlayalım,ve unutmayın ki şuan oturduğunuz o lüks evleri bu müteahhitler yaptı. Bu piyasa da müteahhitlikten daha riskli hiç bir iş yoktur.ufak bir yanlış yılların bütün emeğini toz boz eder. Mesleğimize saygı bekliyoruz vesselam
UZMAN DEMİRCİ   02.06.2019  05:03

Sn. Cihan Kara kardeşim. Abd nin Türkiye den yapılan demir çelik ürünlerine uyguladığı %50 vergiyi %25 e indirmesi sonucu; Önce hurdacıların iştahını kabarttı. Türkler abd ye rahat demir satacak, biz de hurdayı artıralım dediler. Doğrusu hepimiz bu yönde düşünüyorduk. Ancak şuna kadar bir demir satışı duyulmadı. Bu da hem hurdada hemde demirde geri adım atışmasına neden oldu. Abd piyasalarını takip edenlerle yaptığımız görüşmelerde oradaki fiyat seviyelerinin iyi olduğu ve satışın gerçekleşebileceği söyleniyor. Ama neden gerçekleşmediğini henüz anlayamadık. Bilen varsa yazarsa memnun oluruz. Sebeb şu olabilir. Türkiye`nin vergisini düşürürken Kanada ve Meksikanın %25 olan vergisini sıfırladı. Acaba bundan dolayı ihracaatın önü mü kesildi? Ömümüzdeki haftalarda da satış olmaz iseYurt içinde demir tekrar 465 usd ye kadar düşebilir. Ancak satış gerçekleşirse 500 usd olması zor olmayacaktır. İzleyelim, görelim. Bilgi alabilirsek paylaşmak sözü ile, tüm islam aleminin Mübarek Ramazan bayramını tebrik ederim. Syg.
Işık Mühendislik    02.06.2019  02:46

@Erkan Otopark konusuna bu kadar takılmış ve asıl noktayı kaçırıyor olmanızdan piyasa dışından olduğunuzu tahmin ediyorum. Otopark yönetmeliği son gelen düzenlemeleri saymadığımız takdirde inşaat piyasasını `hiç girmesen daha iyi` durumuna düşürecek bir yönetmelikti. Çünkü güzelim ülkemde zamanında parselizasyon buna uygun olarak yapılmadığı için bitişik nizam yerlerde yeterli otopark alanı teknik olarak çıkartılamamasından dolayı bu tarz yerlerde inşaat yapılmasını imkansız hale getirmekteydi. Köklü ya da yeni bir firma olması bu gerçeği değiştirmiyor maalesef. Müteahhitlerin ağlamasından, eski karları bulamaması dan bahsetmişsiniz. Sanırım mevduat faizlerinden birhabersiniz. Bugün 1 milyon tl`nizi bankaya yatırsanız sene sonunda 250bin TL gibi bir faizle çıkarsınız. Bu parayı inşaatta kullandığınızda, normal şartlarda %20-25 kar ederdiniz, yani 250bin civarı bir karınız olurdu. Daire satma derdi olmadan mevduata bu paraya ulaşabiliyorsunuz, inşaat yapmanın bir esprisi kalmamıştır. İşler sandığınız gibi iki kapı bir mutfak dolabı takıp geçmekle olmuyor yani.
Erkan   01.06.2019  19:35

Ben müteahhitler kadar ağlayan ,duygu sömürüsü yapan bir iş gurubu görmedim... Her daireye 1 adet otopark yapmayı zorunlu kılan otopark yönetmeliğinin yürürlüğe girmesi bile müteahhitler daha fazla para kazansın diye sürekli sadece müteahhitlerin menfaatine erteleniyor... Halen memnun değilsiniz... Nedeni de eski kazandığınız paraları artık kazanamıyorsunuz...Artık banka`dan kredi çekerek daire almakda eskisi gibi pek mümkün değil dolayısıyla satılan daireler zenginlere ,nakit parası olan insanlara hitap edecek... Her daireye en az 1 adet otoparkı olmayan , ses izolasyonu yapılmamış dairede mutfak dolabını ,kapıyı ,seramik malzemeyi en kral malzemeden yapsan ne yazar... İnsanlar senin o sattığın daireye mutfak dolabını ,kapıyı ,seramik malzemeyi sonradan da yaptırabilirler... Ancak inşaat yapılırken yeterli sayıda otopark yapılmamış bir binaya sonradan otopark yapılamaz... Yeterli sayıda otoparkı olmayan bir binadaki daire benim gözümde para etmez...Ses izolasyonu , otopark istiyorsak yok gidip müstakil dairede oturacakmışız...Sen işini iyi yapmayan müteahhitsen işini iyi yapan müteahhit illaki olacaktır. Bundan sonra işini iyi yapan müteahhitler para kazanacak ve sektörde kalıcı olacak... İşini iyi yapmayanlarda inşaat sektöründe para kazanamayacağından ayakta kalamayacaklar...
BERAT İNŞ.MOB.   01.06.2019  15:51

Arz ve talep olursa maliyetleri yükseltiyorlar.Alan yok satan yok .Dövizini altınını bozduran yapmış inşaat.Zaman piyasaları öyle bir hale getirdi ki kredi kullanıp yapanlar aşağı kullanmayıp öz sermayesi ile çalışanlar yukarı yönde bir grafik çizdi.Az ve öz olmak lazım.Ne dünya bizi sıksın,ne biz dünyayı sıkarak ticaret yapalım.Veren de o alanda o.KALIN SAĞLICAKLA.
israfil taner   31.05.2019  17:07

buradaki yorumlarda müteahhit hep söz konusu.evet isini düzgün yapmayanlar olabilir.genelleme yapmiyalim lütfen . yanliz mustakbel arsa sahiplerinin de orani düşük tutup daire birim fiyati düşürmeye sebep olduğunu gören yoktur. kimse bilmediği işe karışıp da muteahitin kazancina goz dikmesin. o binalar oraya sihirli değnekle gelmiyor .müteahhitlik yapmayan sussun.bu krizi en kısa zamanda aşarız inşallah. herkes bildiği isi yapsın. saygilar tum ustalara.
Mza   31.05.2019  14:04

Demir piyasası ile ilgili yorumlar yapılırsa daha iyi olur. Müt çok kazanıyor diyen arkadaşları da saygıyla selamlıyorum. İşin içine girmeyince dışarıdan kolay gözüküyor
Atillahan   31.05.2019  11:45

Bu inşaatçılar 3 kuruşluk malı 5 kuruşa çok güzel sattılar şimdi ucuza satmak öyle zorlarına gidiyor ki, ya hiç yapmamayı tercih ediyorlar,yada burda atar yapıyorlar.Millet asgari ücrete çalışıyor,piyasada para yok ,kaliteli mal yapayım,çok çalışıp az kazanayım diyen yok.Bu mantaliteye gelenler bundan sonra iş yaparlar.
Yusuf   31.05.2019  09:00

Hakan bey teşekkür ederim
Mustafa   31.05.2019  07:51

Komşudan gelen terlik sesini veya borularından gelen su sesini duymak istemeyen;Hanesine özel otoparkını isteyen apartman dairesinde oturmaz .Gider müstakil oturur.Niye apartman da oturacam diye uğraşıyorsun ki? Git müstakil ev,villa vs biryerde otur.Komşudan seste gelmez,sen istersen akşama kadar bağır evde duyanda olmaz,bahçende mis gibi otoparkında olur. Pahalımı geldi?O zaman tüm bunlara katlanacaksın.Yok öyle Canım cennette olsun....S........ a..............olsun. İnşaatta attığın adım maliyet.Duvara atılan izolasyon da silanta boruda.Hemen 2 ye katlıyor fiyat. Takdir eden varmı???? Yoook 130-140 m2 daireye 450 bin dediğin zaman Ooooooooo çok pahalı!!!! Pazarlığın dibine vur. Yok öyle kardeşim.3 kuruş a 5 köfte. Git paran kadar yerde otur.
Cihan kara   30.05.2019  23:32

SAYIN UZMAN DEMİRCİ yorumlarınız gerçekten değerli; bu aralar demir piyasaları ve tahmini piyasa yönü hakkında genel bir yorum alabilirmiyiz. Demir fiyatını şu sıralar cevher mi dolar mı yoksa hurda demir mi yönetecek, beklentiniz ve düşüncelerinizi merak ettim saygılar
Samimiyetsizlik   30.05.2019  22:39

Ne kadar çok bilen var bu forumda ilginç, doğalgazlı tuğlasından karasıvasına kadar yapıyorsun hala samimiyetsizlik diyorlar..,sen hiç kendi evinde belenco mutfak tezgahı kullandın mı ? Kapıların lake kapımı ? , fayanslarını en düşük ölçü 60*60 Çanakkale seramik kullandın mı ? Dolap kapakların akrilik mi ? , pvc doğramaların Winsa mı ? Vs vs.... çok konuşuyorsunuz boş konuşuyorsunuz !!! Betonun m3 ü 270 lira Demir’in tonu 3500 lirayı geçmiş hala 10 koyup 50 kazandığımızı düşünen üstün zekalılar var.... allah sizede yapmayı nasip etsin o zaman görün maliyetleri.... allah niyetimi biliyor kazandığım her kuruşu haketmek isterim yalan dolan hırsızlık ve boş konuşmayla işim yok... Samimiyet işte budur samimiyetsizlikte sizin yaptığınız yorumdur

 1   2   3   4   ...   291   292 


 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM