ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Haberler

Merkez Bankası Faiz İndirimi Yaparsa Ziraat Bankası, Halkbank Ve Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Gelir Mi?

10.09.2019

Piyasalar 12 Eylül tarihinde açıklanacak olan faiz kararına kilitlenirken en az kredi çekmek isteyenler kadar yüksek faizle kredi çeken kredi yapılandırma mağdurları da faiz indirimi müjdesi beklemeye başladı. Peki, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi yapılandırma yapacak mı, TEB Konut kredisi borç transferi ekranı neden kapatıldı?

Merkez Bankası Faiz İndirimi Yaparsa Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma Müjdesi Gelir Mi?

Merkez Bankası 12 Eylül tarihinde Eylül 2019 PPK toplantısı sonrasında faiz kararını açıklayacak. 

Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Söz konusu faiz kararı 12 Eylül Perşembe günü saatler 14:00`ü gösterdiği anda Merkez Bankası Başkanı olarak görevine yeni başlayan Murat Uysal tarafından açıklanacak. 

Murat Uysal`ın açıkladığı ikinci faiz kararı olacak olan karar için yine indirim müjdesi verileceği bekleniyor. 

Merkez Bankası Kaç Puan Faiz İndirimi Yapacak?

12 Eylül tarihinde Merkez Bankası tarafından en az 250 baz puan en fazla ise 375 baz puan faiz indirimi yapılması bekleniyor. 

Bloomberg HT ise bugün yayımlamış olduğu Merkez Bankası faiz indirimi beklentisi rakamını 275 baz puan olarak revize etti. 

Şu anda yüzde 19,75 olan Merkez Bankası faiz oranı için sitede yayımlanan yeni sonuçta yüzde 17.00 olarak yer aldı. 

Merkez Bankası Faiz İndirimi Kararı Sonrası Kamu Bankaları 0.99 Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi Yapacak Mı?

Evet, söz konusu kararın ardından faiz oranları için bir miktar daha kamu bankalarında konut kredisi indirimi yaşanması bekleniyor. 

Ancak şu anda normal konut kredisi faiz oranı yüzde 0.60 olacak beklentisi için finans uzmanları uzak bir olasılık değerlendirmesini yapıyor. 

İlk etapta anlaşmalı konut projeleri için uygulanan 0.79 faiz oranı 0.60 seviyesine çekilir değerlendirmesini yapan finans uzmanları normal konut kredisi faiz oranları için ise bir sonraki toplantıya kadar dip noktanın 0.79 olabileceği görüşündeler. 

Merkez Bankası Faiz indirimi Sonrası Kamu Bankaları Konut Kredisi Yapılandırma Yapacak Mı?
Yapılandırma mağdurları bu sorunun yanıtını ararken emlak365.com sitesi olarak bizim ortak görüşümüz Eylüll ayı sonuna doğru kamu bankalarında güncel kredi oranı ile olmasa dahi yüzde 1 ila 1.10 arasında daha düşük faiz oranı ile yapılandırma imkanı tanınacağı doğrultusunda. 

Bu noktada belirleyeci olan kriterlerden biride özel bankalarda konut kredisi faiz oranlarının yaşayacağı geri çekilme olacak. 

Özel bankaların da yüzde 1 altına inmesi ile beraber yapılandırma mağdurları için şartlar daha da olgunlaşırken kredi yapılandırma müjdesi gelmese dahi kredi borç transferi faiz oranı için daha avantajlı koşullar oluşacaktır. 

TEB Konut Kredisi Borç Transferi Neden Kapatıldı?

Ne yazık ki konut kredisi faiz oranı yüzde 1.20 seviyesine çekilen TEB için kredi borç transferi haberimiz sonrasında bankada büyük yoğunluk yaşandı. 

Pek çok kişinin aynı anda başvuruda bulunması üzerine tıpkı daha önce Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma ekranı için verilen kapatma kararı bu seferde banka yönetimi tarafından borç transferi için verildi. Kaynak: Emlak365


   Paylaş

Geri Dön

 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM