ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Haberler

Müteahhitlerden Bankalara Ve Hükümete Konut Kredisi Çağrısı "sektör Yok Oluyor"

14.05.2019

İzmir Müteahhitler Derneği Başkanı İslam Yıldırım inşaat sektörünün içerisinde bulunduğu sıkıntılı döneme dikkat çekerek konut kredisi çağrısı yaptı.

İslam Yıldırım inşaat sektörü olarak son derece zorlu bir virajdan geçtiklerini belirterek yüksek faiz oranlarına inşaat sektörünün daha fazla dayanamayacağını açıkladı.

Yıldırım çok acil olarak faizlerin düşürülmesi gerektiğini aksi halde inşaat sektörünün yok olma noktasına geldiğini söyleyerek acil önlem alınmasını istedi.

Emlak Bankası Sektöre Can Suyu Verecek!

Yazılı bir açıklama yayımlayan İzmir Müteahhitler Derneği Başkanı İslam Yıldırım yapmış olduğu yazılı açıklamada hem bankalara hem de hükümete çağrıda bulundu. İşte o çok konuşulacak metin;

"1 Mart’ta yapılan seçimlerin öncesinde piyasalarda hareket başlamıştı. Bitirmiş olduğumuz binalarımızın önünde bulunan tabelalardaki telefonumuz müşteriler tarafından nihayet çalmaya başlamıştı. Ümitlendik çok şükür dedik! Evet bu darboğazdan ekonomik olarak kısa vadede çıkmasak bile gelen telefonlarla moralimiz yükselmeye başlamıştı.

Bizler sektör temsilcileri olarak, konut kredi faiz oranlarının % 1’e kadar düşeceğini düşünürken şimdi 1.45-1.50 civarında seyrediyor.Telefonlarımız yine çalmaz oldu. Yine morallerimiz alt üst...Türk Ekonomisinin tarım ve sanayi’den sonra en önemli sac ayağından biri olan inşaat sektörü maalesef ki, şu an kan ağlıyor.
Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 100 günlük eylem planları içinde yer alan Emlak bankası’nın açılması ile ilgili şu ana kadar somut bir adım olmadığını üzüntüyle müşahede ediyoruz. Basın yayın organlarından takip ettiğimiz kadarıyla Emlak bankası evet sektöre can suyu verecek lakin, ortada henüz hiç bir şey yok..!

Bütün demeçlerimizde ve yayınlanan makalelerimizde inşaat sektörü, Türkiye’nin büyümesi ve istihdam noktasında çok büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladık. Bunu kimse inkar edemez.Bizler sektör temsilcileri ve müteahhitler olarak, devletimizden ucuz kredi istemiyoruz. Teşvik istemiyoruz. Hibe istemiyoruz. İstediğimiz tek şey faiz oranlarının düşmesi..."

Kaynak:www.emlak365.com/konut-kredisi/muteahhitlerden-bankalara-ve-hukumete-konut-kredisi-cagrisi-sektor-h19816.html
   Paylaş

Geri Dön

 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM