ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Haberler

Türkiye`nin İlk `akıllı Ve Güvenli Şehri`nin Temeli Atıldı

15.03.2019

Esenler Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğiyle Türkiye`nin ilk ‘Akıllı ve Güvenli Şehri’nin temeli atıldı.

Türkiye`nin İlk `Akıllı ve Güvenli Şehri`nin Temeli Atıldı


Esenler’in yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşturmak ve riskli yapılardan kurtulmak için, Esenler Belediyesi`ne devredilen bölgede Türkiye`nin ilk ‘Akıllı ve Güvenli Şehri’nin temeli atıldı. Metris Kışlası Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi`nin birinci etabının birinci bölgesinde yapılmaya başlanan 531 konutun temel atma töreni, coşkulu bir törenle gerçekleşti.

Kentsel Dönüşüm Merkezi’nde gerçekleşen temel atma töreninde, kentsel dönüşüm için düğmeye basan kişiler Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde TOKİ tarafından yapılacak konutlar, yatay mimari şeklinde inşa edilecek ve 6 katı aşmayacağı belirtildi.

"Vatandaşlar `Bilişim şehri Esenler`de oturuyorum` diyecekler"
DHA`da yer alan habere göre temel atma töreninde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler İstanbul’da merkeze sıkışmış coğrafi olarak merkezde bulunan ama bu merkezde bulunmanın zaman zaman avantajları yerine dezavantajlarını yaşamış bir ilçe. İstanbul’da ortalama 1 kilometre yerde 13 bin kişi yaşarken Esenler’de 1 kilometrekarede 70 bin kişinin yaşadığı sıkışık bir ilçe. Bu sıkışıklığı bir tarafa bırakırsanız yapı stokunun çok ciddi bir anlamda eski olduğu ve yenileme imkanı anlamında da büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelen önemli ilçelerden bir tanesi. Bu ilçenin dertlerini çözmek, bu ilçeyi gelecek vizyona taşımak, bu ilçeyi güvenli ve kontrollü bir hale getirmek için bir emek gerekiyordu. Şimdi temelini atacağımız, belli bir zaman sonra Türkiye’nin en büyük Millet Bahçesi ve protokolünü imzalayacağımız Bilişim Şehri Esenlere’e bir marka değeri katacak. Artık Esenler’de oturanlar, ‘Nerede oturuyorsun?’ dediklerinde Bilişim Şehri Esenler’de oturuyorum diyecekler” dedi.

"Askeri alanlar ranta açılacak diyenlere en güzel cevabı veriyoruz"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, “2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut yapmayı hedefliyoruz. Bir hafta önce sayın Cumhurbaşkanımız bu konutların lansmanını yaptılar. Bu proje 67 ilimizde yapılıyor şuan. Bu yapılarımız yatay mimari şeklinde 5 katı geçmeyecek yapılar olacak. Medeniyetin ruhuna uygun insanımızın toprakla temas ettiği yerler olacak. Askeri alanlar ranta açılacak diyenlere de bugün en güzel cevabı veriyoruz” şeklinde konuştu.

yapi.com.tr 


   Paylaş

Geri Dön

 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM