ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Haberler

Bankaların Gram Gram Kredi Faiz İndirimi Vatandaşı Canından Bezdirdi!

08.02.2019

Bankaların yaptığı konut kredisi indirimleri vatandaşı isyan noktasına taşırken en çok merak edilen bankaların amacı oldu...

Gerek konutta tapu harcı indirimi ve KDV indirimi gerekse de düşen konut fiyatları ev almak isteyen kişilere büyük avantaj sağlıyor.

Ancak ev almak isteyen kişiler hala bankaların konut kredisi faiz oranları için psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 1 altına faizlerin inmesini bekliyor.

Bankalar Işık Hızı İle Çıktığı Faizleri, Kaplumbağa Hızı İle Düşürüyor!

En ufak bir spekülasyonu dahi faiz artırma nedeni olarak kullanmaktan çekinmeyen bankalar kredi faiz indirimi için ise aynı isteği ve kararlılığı ne yazık ki gösteremiyor.

Bankaların kredi faiz indirimleri son derece sınırlı kalırken aynı bankaların yarım puanlık kredi indirimlerine ise kimse bir anlam veremiyor.

Aynı bankalar tarafından aynı hafta içerisinde yapılan yarım puanlık kredi indirimleir vatandaşın tepkisini çekerken bankaların yürüttükleri bu politika akılların karışmasına neden oluyor.

En UygunKonut Kredisi Veren Banka Ziraat Bankası Oldu

Yapılan indirimlerin ardından en uygun konut kredisi veren banka Ziraat Bankası olurken en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,68 oldu.

Tüm indirimlere rağmen bankaların kredi hacimleri daralırken yaşanan bu azalma vatandaşın hala konut kredisi çekmek için beklemede kalmayı tercih ettiğini de gözler önüne serdi. Vatandaş ev almak istiyor ancak kimse bu yüksek kredi faiz oranları ile bankalardan konut kredisi çekmeyi istemiyor.

Sitemize gelen yüzlerce yorumda da konut kredisi çekerek ev almak isteyen kişiler bankaları yoğun bir şekilde eleştirirken yapılan kredi indirimleri kadar bu indirimleri oranları da tepki topluyor. Örneğin bugün İş Bankası tarafından yapılan yüzde 2,01 olan İş Bankası konut kredisi faiz oranının yüzde 2 seviyesine çekilmesi büyük şaşkınlık yarattı.

İnşaat Sektöründe İşlerin Yoluna Girmesi Kredi İndirimine Bağlı!

İnşaat sektöründe yaşanan daralmanın en önemli nedeni olarak yükselen konut kredisi faiz oranları gösterilirken kredi oranlarının en kötü ihtimalle yüzde1,10 seviyesine çekilmesi bile konut satışlarını arttıracak gibi görünüyor.

Çünkü vatanndaş gerek düşen konut fiyatlarını gerekse de tapu harcı indirimi gibi teşvikleri kaçırmak istemiyor ve konut alımı için beklemede bulunuyor. Faiz oranlarında yaşanan düşüşün hızlanması ile beraber konut satışlarında da beklenen yükselişin meydana gelmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Kaynak:www.emlak365.com/konut-kredisi/bankalarin-gram-gram-kredi-faiz-indirimi-vatandasi-canindan-bezdirdi-h17751.html

   Paylaş

Geri Dön

 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM