ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Haberler

Bakan Albayrak "faizlerdeki Düşüş Eğilimi Devam Edecek"

10.01.2019

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak KOBİ Değer Kredisi kampanyası paketini açıkladı. Düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Albayrak faiz oranları hakkında da açıklamada bulundu.
    

KOBİ Değer Kredisi Kampanyası toplantısında konuşan Bakan Albayrak 2019 hedefleri ve ekonomik verileri değerlendirdi.

Bakan Berat Albayrak`ın Açıklamaları

Eylül ayında açıkladığımız yeni programla birlikte 3 yıllık projeksiyonu ortaya koyduk. Çok şükür özellikle şu son 3-4 ayda yaşadığımız süreç ve bunun çıktıları dengelenme sürecinin başarılı bir şekilde devam ettiğini gösteriyor. Önemli başlıklarda koyduğumuz hedeflerin de ötesinde bir performans sergiledik.

Tabii bu sadece ekonomi yönetiminin işi değil. Bütün paydaşlarla dengelenme sürecinde pozitif bir şey varsa hep birlikte. Bu vesile ile ben hepinizi ayrı ayrı tebrik etmek istiyorum.

Dengelenme süreci başırılı bir şekilde adım adım devam ediyor. 2018 hedeflerimizi tutturduk, 2019 motivasyonunu da daha yukarılara taşıdık. 10 yıl vadeli tahvil ihracımıza 5 milyar dolar talep geldi, yatırımcılar ekonomiye güvenini bir kez daha ortaya koydu. Birileri ekonomide resesyon beklese de, algı oluşturmaya çalışsa da üzülmeye devam edecekler.

Faiz oranları düştü, düşmeye devam ediyor, düşmeye devam edecek. " açıklamasında bulunarak kredi indirimi bekleyen vatandaşların içlerine su serpti.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?

Özellikle de ev almak isteyen kişilerin bekledikleri kredi faiz indirimi hakkında olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankaların kredi indirimleri devam ederken tek sorun bu indirimin oldukça ağır ilerlemesi oldu.

Faiz indiriminin sürecini etkileyecek en önemli iki faktör dolar kuru ve enflasyon rakamları olarak öne çıkıyor. Dolar kurunun sabitlenmesi ve enflasyon oranlarındaki düşüşün gerçekleşmesi durumunda Merkez Bankası faiz indirimi gelecek, bu da bankaların konut kredisi faiz oranlarına yansıyacaktır.

Kaynak: www.emlak365.com/ekonomi/bakan-albayrak-faizlerdeki-dusus-egilimi-devam-edecek-h17225.html

   Paylaş

Geri Dön

 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM