ANA SAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  HABERLER  |  NAKLİYE FİYATLARI  |  TEKNİK BİLGİLER  |  İLETİŞİM
Nakliye Dahil
Teklif Al
 
Haberler

Bakan Berat Albayrak`tan Faiz Ve Kur Açıklaması!

09.01.2019

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak düzenlenen MÜSİAD Toplantısı`na katılarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak katılmış olduğu MÜSİAD Toplantısı`nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak "Bundan 10 yıl önce de benzer ekonomik süreci yaşamamıza rağmen ki küresel bir krizdi. Bugün yaşadığımız sürecin detaylarına baktığımızda Türkiye`ye özgü saldırı ile karşı karşıya kaldığımız bu süreçte o günden çok daha hızlı ve güçlü refleksler vererek çok kısa süreçte püskürttük" dedi.

Yapılan Faiz ve Kur Ataklarını Başarılı Bir Şekilde Püskürttük!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamasında "İhracatta pozitif artış, ithalatta gerileme. YEP çerçevesinde birçok önlem alındı. Projeler başlatıldı. Bundan 10 yıl önce de benzer ekonomik süreci yaşamamıza rağmen ki küresel bir krizdi.

Bugün yaşadığımız sürecin detaylarına baktığımızda Türkiye`ye özgü saldırı ile karşı karşıya kaldığımız bu süreçte o günden çok daha hızlı ve güçlü refleksler vererek çok kısa süreçte püskürttük. Türkiye 4 çeyrek üst üste küçülme yaşadığı süreçten 3. çeyreğe baktığımızda büyüme, 4. çeyrekte piyasalar... 5 küçülecek, 10 küçülecek değil sağlam bir cevap vermeye başladı.
Çok daha hızlı aksiyon ve karar alma süreçleriyle çok net hepimizin bilmesi lazım" diyerek piyasalara ve bankalara olumlu mesajlar vererek "işler yolunda ve yolunda gitmeye devam edecek" sinyalini verdi.

Finansal Piyasalarda Normalleşme Sürüyor, % 20 İyileşme Sağladık!

Bakan Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada "Zamanında aldığımız tedbirlerle finansal piyasalarda normalleşme sürecine ulaştık. Ağustostan bugüne yüzde 20 iyileşme kaydedildi. Türkiye çok daha pozitif ayrıştı.

Ülkemiz 10 yıllık devlet tahvil faiz oranında 480 baz puan gerileyerek ciddi bir pozitif durum gerçekleştirmiştir. Finansman ve maliyet reel ekonominin oluşması için çok daha ciddi bir iyileşme oluşturmalı. Cari açığın milli gelire oranı azaltılması... Makro ekonomik politikalar ve orta vadede paketlerimizle bunun üzerinden gelmektedir." dedi.

Kaynak:www.emlak365.com/ekonomi/bakan-berat-albayrak-tan-faiz-ve-kur-aciklamasi-h17207.html


   Paylaş

Geri Dön

 

GÜNCEL DEMİR ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Üçevler mah.Tanay Cad.Karnur Şahinbey Apartmanı No:19/8 Nilüfer / Bursa

Telefon : 0224 502 55 45
Mobil : 0532 714 65 55


ANA SAYFA   |   HABERLER   |   NAKLİYE FİYATLARI   |   TEKNİK BİLGİLER   |   HESAP NUMARALARIMIZ   |   İLETİŞİM