• USD 7,7763
  • EURO 9,0566
  • ALTIN 0.00
GERİ
İki Pistli Sabiha Gökçen 2021’de
13.02.2020  14:34

Sabiha Gökçen’de ikinci pistin inşaat işinin taşeronluğunun İGA’nın da ortaklarından Cengiz ve Kolin’in de ortakları arasında bulunduğu A K A İnşaat’a verildiğinin ortaya çıkması gündem oldu. Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker ise bugünkü yazısında piste dair yeni bilgiler veriyor. Toker’in yazısının ilgili bölümüne göre pistin bitirilmeme gerekçesi olarak BOTAŞ’ın boru hattının yerinin değiştirilmesi ve E-5 bağlantı yolundaki tünel hasarı gösterilmiş. İkinci pistin 2021 yılında devreye alınması bekleniyor.

Sozcu.com.tr’nin geçen hafta Sabiha Gökçen’in ikinci pistini inşa eden taşeron şirketin İstanbul Havalimanı’nı da işleten Cengiz ve Kolin ortaklığını da içeren A K A İnşaat tarafından yapıldığını ortaya çıkarması gündem oldu.

Olay Meclis’te de gündem olurken Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker bugünkü yazsının bir bölümünü Sabiha Gökçen’deki ikinci piste ayırdı. Toker’in yazısında yer alan bilgilere göre pistin neden geciktiğine gerekçe olarak BOTAŞ’ın boru hattının yerinin değiştirilmesi ve E-5 bağlantı yolundaki tüneldeki hasar gösterilmiş. Pistin resmi açılış tarihinin ise 2021’de olması bekleniyor.


KAYNAK:https://www.yapigundem.com/iki-pistli-sabiha-gokcen-2021de/
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
35,772 Kişi

Toplam Talep
2,844 Adet

Toplam Tonaj
149826 Ton