• USD 16,9928
  • EURO 17,5614
  • ALTIN 0.00
GERİ
Ham Çelik Üretiminin Azaltılması Altında Demir Cevheri Piyasasının Analizi
20.05.2022  10:00
Ulusal İşletme ve Reform Komisyonu, 19 Nisan`da, çelik işletmelere, miktara göre geniş kapsamlı planlamak için terk edilmek ve kalkınmayı hedeflemeye yönelik kalkınmaya yönelik ülke çapında tahmin edilmek için devam edeceklerini. Çelik endüstrisi. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, ham çelik almayı hedefleyecek “bir genel ilke ve iki kilit hedef” bağlı olacaktır. Genel ilke, “istikrarla ulaşımı sağlarken” genel anaistik sistem ulaşımı sağlanır. Çelik arzda olabilecek reform politikasının devamını ve donanımını koruyucu, standartlaştırma ve standartlaştırma donanımına sahip, donanıma bağlı donanımların donanımları,

"İki tek bir yöntemin uygulanmasından, "her şeyden önce bir tek yöntemin "den bahsetmek için kullanın. Delta bölgesi ve Fenwei Ovası. Kilitle, zayıf performans, yüksek enerjili kullanım ve geri teknoloji ve donanım ile ham malzemeden imaltır.
Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu`nun ham tahminine ilişkin senaryoyu inceleyebileceğine dair tahminde bulunulmaması. Gelecek yıl için hedef almak için, normal üretim yapabilen üretimlerden gelen yılki büyümek için hazırlanıyorlar.

Kış Olimpiyatları ve pandemiden kuzey üretim üreticilerinin yüksek fırın işletme oranları bu yıl Şubat-Mart dönemindeki zaman zaman azalıp Ocak-Mart 2022 döneminde pik demir üretimi 14,97 milyon mt azaldı. Nisan 2022`de ham çelik üretimi 20.000 mt idi. Pik demir üretimi 76.78 milyon mt, yatırım geliştirme ise 2.48 milyon mt oldu. 2021 yılında toplam pik demir üretimi 856 milyon mt ve 2022 yılında Ocak-Nisan döneminde pik demir üretimi 280 mt umutlu, Mayıs-Aralık 2022`de pik demir olması 584 milyon mt olması bekleniyor. Bu hesaplamaya göre, ortalama bir zirvenin 72.97 milyon mt olması ortalama zirvenin 2.38 milyon mt olması bekleniyor.2022`de ham çelik olması bekleniyor 10 milyon mt ve 20 milyon mt azalacağı varsayıldığında, Mayıs-Aralık dönemleri ortalama pik demir 2.36 milyon mt ve 2.31 milyon mt daha olması olması. nisanın. 4. ABD`de kuzeyde kalan harcama mevsiminde çevre ve üretim kısıtlamaları gibi gözükeceği yerlerde, pik demir üretimi ikinci ve tüketicilerden daha fazla olacaktır.

SMM, bu politikanın ikinci ve üçüncü çeyreklerdeki pik demir üretimi üzerinde çok az etkisi olduğuna inanıyor, ancak mevcut üretim devam ederse, dördüncü çeyrekte üretim baskısı daha büyük olacak ve üretim kaçınılmaz olarak azalacak.
Mayıs başı itibariyle, 17 denizaşırı maden, ilk çeyrekte üretimlerini açıkladı. Bu 17 madenin üretimine bakıldığında, 2022 yılının ilk çeyreğinde demir cevheri üretimi 301 milyon mt, aylık %14 ve yıllık %5 düşüş oldu. İlk çeyrekte yaşanan kasırgalar, yağışlı mevsim ve Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle hem üretim hem de sevkiyat gerilemiş, bazı madenlerin sevkiyatları ikinci çeyreğe ertelenmiştir. Bu nedenle, ikinci çeyrekte denizaşırı madenlerin sevkiyatları önemli ölçüde artacaktır. 2022`de büyük madenlerin planlanan üretimi genel olarak arttı ve bazı genişleme planlarının 2022`nin sonunda üretime başlaması bekleniyor, bu da 2023`te arz baskısını beraberinde getirecek.

FMG`nin yıllık hedef ayarlaması dışında, 2022 Q1`deki dört ana madenin yeni hedef çıktısına bakıldığında, diğerleri orijinal hedefi korudu. Dört büyük madenin 2022`deki üretim artışı nispeten sınırlı. Avustralya`nın MRL`sinin 300 mt, Anglo American`ın (Brezilya ve Güney Afrika) ise 4 milyon mt artması bekleniyor. Buna ek olarak, 1. çeyrekte fiyatlar yüksek olduğu için Avustralya ve Brezilya`daki bazı küçük madenler ile Afrika ve Hindistan`daki ana maden dışı madenler de madencilik ve sevkiyata başladı. Ancak pandemi ve diğer sebeplerden dolayı fiili artış nispeten sınırlı kaldı. SMM, denizaşırı demir cevheri üretiminin ve sevkiyatlarının ikinci çeyrekten bu yana arttığına ve 2022`de demir cevheri arzının nispeten gevşek olduğuna inanıyor.
2022`nin ilk, Avustralya`dan Pakistan`a yapılan toplam sevkiyat süresi, önceki çeyreğe göre önemli bir tarihle 284,38 milyonla aynı mevsimde aynı zamandayla. İkinci çeeğe girdikten sonra Pakistan`ın tamamlamayla tamamlanmasıyla sevkiyatı devam etti. Hong Kong`a projelerinin Mayıs ayında küçük bir şekilde büyütülmesi bekleniyor.

Şubat 2022`de, zayıf talebelere demir atmaya devam etti. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, yerli demir cevheri yapılanlarıyla görüşmeden ve sonraki süreçte. Sonuç olarak, gidişatın gidişatından mal hevesi dolumunun neden olduğu. Demirinin SHFE/LME fiyat farkı, ABD doları üzerinden fiyatlandırılan fiyatlandırılır. Çelik üreticileri limanlarda spot mal almaya daha uygundu ve liman stokları hızla düştü. SMM araştırmasına, Nisan ayında liman stokları 10,34 milyon mt azaldı. Kasırgalar ve yağışlardan oluşanlardan Hong Kong`a inşaatlar 2022 ilk projelerden düştüm. Ancak Nisan güvenlerine başladı.Şu anda Avustralya`dan yapılan sevkiyatlar ve normal seviyelere döndü.

Çin Demir ve Çelik Birliği`nin “Köşe Taşı Planı”, Çin`in demir kaynaklarının kaynak bileşimini etkin bir şekilde değiştirmek ve demir-çelik sanayi zincirindeki kaynak eksiklikleri sorununu temelden çözmek için 2-3 “beş yıllık plan” kullanılmasını önermektedir. demir cevheri Taş dışa bağımlılığını azaltmak için. Plan, 2025 yılına kadar yerli maden üretiminin ve denizaşırı öz kaynak madenlerinin 2020`ye göre 100 milyon mt artışla sırasıyla 370 milyon mt ve 220 milyon mt`a ulaşmasını öneriyor. Ancak, bu yılın başından bu yana üretim durumuna bakılırsa, Pandeminin etkisiyle, Ocak-Nisan 2022 döneminde yerel demir konsantrelerinin kümülatif üretimi 82 milyon mt, yıllık %2 düşüş ve birçok madende üretimin yeniden başlaması 1-2 ay ertelendi. Ancak, bu yıl Ocak-Mart ayları arasında, demirli l madenciliği ve işleme sektöründe sabit kıymet yatırımı yıllık bazda %89,8 arttı. Birçok yeni proje şimdiden inşaatına başladı. Örneğin, 10 milyon mt`luk bir maden olan Xi`anshan inşaatına başlandı. Ayrıca, Sishanling Demir Madeni ve Macheng Demir Madeni gibi büyük ölçekli demir cevheri projeleri bu yıl ve gelecek yıl üretime girecek. 2025 yılına kadar 100 milyon mt`luk artışın sağlanıp sağlanamayacağı, demir cevherinin gelecekteki fiyat eğilimine ve maden fonlarının mevcudiyetine bağlı. Sishanling Demir Madeni ve Macheng Demir Madeni gibi, bu yıl ve gelecek yıl üretime girecek. 2025 yılına kadar 100 milyon mt`luk artışın sağlanıp sağlanamayacağı, demir cevherinin gelecekteki fiyat eğilimine ve maden fonlarının mevcudiyetine bağlı. Sishanling Demir Madeni ve Macheng Demir Madeni gibi, bu yıl ve gelecek yıl üretime girecek. 2025 yılına kadar 100 milyon mt`luk artışın sağlanıp sağlanamayacağı, demir cevherinin gelecekteki fiyat eğilimine ve maden fonlarının mevcudiyetine bağlı.

SMM araştırmasına, Mart ayından sonra renklendirilmeye başladı. Montajlar, EAF fabrikaları sergilerinde sergilendi. Maliyetlerden tasarruf etmek için bazı çeliklerden imal edilebilir ve kaliteli demiri tercih ediyor, bu malzeme daha fazla malzeme S tercih ediliyor. Mart başında 360`tan 210 yuan`a daraldı. Kısa vadede, küçük kaliteli alımları sanata devam edecek, ancak FMG`nin küçük hazırlıklardaki tatilleri Mayıs ayında bir kursa katılmaya devam edecek. Sonuç olarak, çelik üreticilerinin satın almaları bekleniyor.
Kök artmaya devam edecekleri, çelik üreticilerin karları düşmeye devam etti, içinden parça vida ve pelet işleminden düştü. Sonuç olarak, parça kurtarmaları ve pelet düşmeye düşmeye devam etmesi bekleniyor.

2022 Q1`de makrolar, politika düzenlemeleri, Rusya-Ukrayna yapısını ve pandeminin etkisindedir. Nisan 2022`den itibaren yurt dışı sevkiyatlar artmaya başladı, yurt içi dünya arzı gezmeye başladı. Ancak çelik üreticilerinin mevcut olması bekleniyor. Mayıs ayı demir cevheri fiyatlarının fiyatı, orta ve uzun vadede ise ucuz fiyatların bekleniyor.

Kaynak: SMM Bilgi ve Teknoloji Ltd.
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
52,762 Kişi

Toplam Talep
6,957 Adet

Toplam Tonaj
357166 Ton