• USD 5,7903
  • EURO 6,4370
  • ALTIN 276.52
GERİ
Dolar Trump`ın Açıklaması Sonrası Ne Olur?
08.10.2019  10:49Türkiye`nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Dolar Trump`ın açıklaması sonrası ne olur?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci`nin 8 maddelik analizi...

Türkiye`nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabı http://twitter.com/TebernKireci1`den "Dolar Trump`ın açıklaması sonrası ne olur?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci`nin 8 maddelik analizi...1) Trump: Çizilen çerçeveyi aştığını düşünürsem, Türkiye`nin ekonomisini yerle bir ederim. Daha önce bunu yaptım.

2) Trump`ın açıklaması sonrası dolar 5.8`in üzerine fırladı. Dolar yatırımcılarının gözü parladı.

3) ABD seçim sürecinde. Bu süreçte bu kurguyu yapan Evanjeliklere mavi boncuk dağıtmak zorunda. Açıklamanın nedeni bu.

4) Trump iyi bir esnaf. Türkiye`ye de mavi boncuk dağıttı. Dağıtıyor. Dağıtmaya devam edecek.

5) Dolar eskisi gibi yükselmez. Neden? Swap işlemlerine sınırlama var. Daha önce çakallık yapmaya kalkışanların ağzı fena yandı:) Yoğurdu üfleyerek yerler:)

6) Dolar kısa vadede yükselse de orta vadede kalıcı olmaz. Türkiye bedeli ne olursa olsun bu operasyonu yapacak. Doların yapacağı atağa kanıp, ekonomist ve yutuberların verdiği akıl ile dolara yatırım yapanın canı fena yanabilir.

7) Trump masayı devirirse, devireceği masanın altında kalır. İran ile masayı devirdi. Sonra toplamaya çalıştı. Aynı hatayı Türkiye ile yapmaz. Yaparsa Türkiye`nin AB kozuna ilave olarak Çin kozu var.

8) Özet: Dolardaki atak geçici. Kimseye güvenip dolar almayın. Canınız yanar.Kaynak: Emlak Kulisi
Paylaş   


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
30,812 Kişi

Toplam Talep
785 Adet

Toplam Tonaj
36404 Ton