• USD 13,4463
  • EURO 15,2394
  • ALTIN 0.00
GERİ
Alman inşaat demiri fabrikaları daha yüksek fiyatlara gidecek
11.01.2022  11:19
Alman inşaat demiri üreticileri yeni yıla üretim hatlarını iyi kullanarak girdiler ve bu nedenle çok az sayıda alıcı rezervasyon yapsa bile Aralık ayına göre daha yüksek fiyatlar isteyecekler.

Bazı alıcılar Kallanish`e 600 € / tona (678 $) doğru giden yeni taban fiyat tekliflerini söylediğinde, geçen yılın sonlarında zam sinyalleri çoktan duyuldu. 265 € `luk sabit bir ekstra boyut ekleyerek, 865 € / T`ye ulaşıyor. Bu, büyük alıcıların çoğunun stoklarını 550-570 € `luk baz fiyatlarla yeniden doldurdukları anlaşıldığı Aralık ayındaki satın alma çılgınlığının mantıklı bir sonucu olacaktır.

Normalde, iyi doldurulmuş sipariş defterleri geç gelenler için daha yüksek fiyatlar anlamına gelir. Bir yönetici ”Üç kategori var" diyor. “Şubat ayına, hatta Mart ayına kadar yenilenenler, Aralık ayında bunu kaçıranlar ve tüm işleri karşılamak için fazladan hacme ihtiyaç duyanlar.”

Ancak daha yüksek fiyatlar kabul edilirse değirmenlerin suları test etmesi bir hafta daha sürecek. Her yıl olduğu gibi, Ocak ayının ilk haftasında Almanya`daki ticari faaliyetler neredeyse sıfırdı ve birçok değirmen aslında bu hafta kış tatilinden sonra yeniden başladı. Ve yöneticinin belirttiği gibi, ”fiyatlar yine de çok yüksek bir seviyede, bu nedenle alıcılar oldukça ayrılmış olabilir".

Göze çarpan unsurlardan biri, 280 € `luk sabit bir boyuta sahip olan ancak normal zamanlarda çubuklarla aynı temel fiyata sahip olan bobinler için fiyat primidir. Bu arada, iki kategori arasında yaklaşık 30 € `luk bir boşluk var. Bir alıcı, bobinlerdeki çubuk için 630 € `ya kadar olan son teklifleri bile anlatıyor.

kallanish.com
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
48,654 Kişi

Toplam Talep
6,189 Adet

Toplam Tonaj
316699 Ton