• USD 0
  • EURO 0
  • ALTIN 0.00
GERİ
ABD`li çelik örgütleri Biden`dan Çin`e tarifelerin devam etmesini istedi
12.01.2021  10:54ABD`de çelik sanayisi ve sendikaları, Joe Biden`dan Çin`e uygulanan çelik tarifelerinin devam etmesini istedi.

ABD`de çelik sanayisi ve sendikaları, seçilmiş Başkan Joe Biden`dan 2018`de Çin`e uygulanmaya başlanan çelik tarifelerinin devam etmesini istedi. Kuruluşlar, yerli çelik üretiminin yaşamasının sağlanması için bunun gerekli olduğunu iddia etti.

Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü, Çelik Üreticileri Birliği, Birleşik Çelik İşçileri Sendikası, Boru ve Tüp İthalatçıları ve Amerikan Çelik Kontrüksiyon Enstitüsü, Biden`a mektup yazarak sektörün Covid-19 kapanmalarından toparlanmaya başladığını ama yeni ithalat artışına yönelik çok kırılgan olmaya devam ettiğini belirtti.

Gruplar, halihazırda küresel çelik üretim kapasitesinin talebin 700 milyon ton üzerinde olduğunu kaydederek, aşırı küresel çelik üretim kapasitesinin, Çin, Vietnam, Türkiye ve diğer ülkeler üretimi ekledikçe daha da büyümesinin beklendiğini söyledi. Gruplar, Güney Kore, Rusya, Ukrayna ve Endonezya`dan yapılan çelik ihracatının da artmaya devam ettiğini belirtti.

Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
38,500 Kişi

Toplam Talep
3,613 Adet

Toplam Tonaj
189041 Ton